Mocna pozycja rynkowa ING Lease po 2017 roku

Całkowita wartość portfela ING Lease osiągnęła poziom 7,2 mld zł, odnotowując tym samym blisko 10% przyrost w porównaniu ze stanem na koniec roku 2016. Takie wyniki przekładają się na mocną pozycję ING Lease wśród pięciu największych firm leasingowych pod względem wartości portfela.

Według danych ZPL ING Lease plasuje się na 6. miejscu wśród firm leasingowych w Polsce pod względem wartości zawartych umów leasingu i wydanych aktywów w 2017 roku – co daje 5,46% udziału w rynku. Jednocześnie spółka odnotowała bardzo dynamiczny wzrost wartości zawartych umów leasingu i wydanych aktywów – o 23,3% w stosunku do stanu na koniec 2016 roku.

- Udogodnienia w postaci automatyzacji, dostępności oraz mobilności poprawiają jakość obsługi transakcji i przyczyniają się do zwiększenia satysfakcji naszych klientów. Dowodem na to jest wzrost liczby klientów  – na koniec roku obsługiwaliśmy ich prawie 18 tyś., co oznacza wzrost o prawie 31% w stosunku do stanu na koniec 2016 roku - powiedziała Ewa Łuniewska, prezes ING Lease.

W 2017 roku ING Lease wprowadził wiele udogodnień dla klientów. W zakresie leasingu pojazdów wydłużono okresy leasingu w Programach ING Auto oraz ING Truck, a także uproszczono i standaryzowano proces wznowień ubezpieczeń. Dzięki nowym oddziałom ING Lease do rejestracji pojazdów, klienci mogą szybciej realizować transakcje leasingu. Udostępniono również możliwość wnioskowania on-line o leasing w kanałach bankowości internetowej i mobilnej ING. Klient może przygotować ofertę leasingu w dowolnym momencie, w dogodnym dla siebie czasie. Wystarczy, że zaloguje się do systemu bankowości internetowej Moje ING i wpisze interesujące go parametry tj. wkład własny, okres leasingu, czy procent wykupu dla pojazdu, którym jest zainteresowany. Dzięki temu od razu otrzyma kalkulację z całkowitym kosztem leasingu i wysokością miesięcznej raty. Oferta obejmuje leasing operacyjny w ramach programu ING Auto, ING Truck oraz oferty standardowej.

W efekcie wprowadzonych zmian procesowych i operacyjnych w zakresie leasingu ruchomości, spółka kontynuuje dynamiczny wzrost, w szczególności w obszarze leasingu maszyn i urządzeń oraz pojazdów, utrzymując jednocześnie jedną z czołowych pozycji na rynku leasingu nieruchomości. ING Lease wspiera również rozwój technologiczny firm zajmując czołową pozycję w obszarze leasingu sprzętu IT.