ING Lease z mocną pozycją w zakresie leasingu pojazdów

| ING Lease (Polska) Sp. z o.o.

ING Lease zakończył pierwszą połowę 2018 roku ze wzrostem wartości zawartych umów leasingu i wydanych aktywów o 15,8% w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku. Taki wynik przekłada się na 7. pozycję wśród firm leasingowych w Polsce oraz blisko 6 procentowy udział w rynku.

„Niemal 14% wzrost wartości portfela aktywów do poziomu 7,8 mld zł  to wynik osiągnięty dzięki odpowiedniemu dopasowaniu naszych produktów do potrzeb klientów. Konstruujemy ofertę w odpowiedzi na ich oczekiwania w zakresie szybszej obsługi transakcji, mobilności, oraz dostępności produktów z poziomu bankowości internetowej. Zaufanie klientów, a także ich satysfakcja przekładają się na wzrost liczby obsługiwanych przez nas firm powiedziała Beata Klonecka, wiceprezes ING Lease.

Szeroki zakres nowości dla klientów, a także przygotowane promocje przyczyniły się do wzrostu spółki w zakresie leasingu ruchomości, w szczególności pojazdów. Wśród przygotowanych ofert znalazły się między innymi:

  • oferta specjalna „Leasing z kartą zakupową ORLEN” o wartości 100 zł;
  • oferta „Wyślij raty na wakacje”, w której spłata dwóch pierwszych rat leasingu jest odroczona o dwa miesiące, a klient nie ponosi opłat w postaci odsetek za dwa miesiące użytkowania;
  • oferta specjalna przygotowana we współpracy z firmą MAN Truck&Bus,
    przy wykorzystaniu platformy ALEO;
  • ING Fleet Edition, czyli oferta dla klientów ING Banku Śląskiego na wybrane modele samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t wybranych marek.

Do dobrego wyniku spółki przyczyniła się również popularność Programu ING Maszyny, w ramach którego klienci mogą skorzystać z leasingu maszyn i urządzeń w procedurze uproszczonej. Wystarczy złożyć wniosek leasingowy razem z fakturą proforma - bez dokumentów finansowych firmy, już od 6 miesiąca prowadzenia działalności.

W swojej działalności ING Lease podejmuje szereg inicjatyw ekologicznych i wspiera klientów w odpowiedzialnym korzystaniu z zasobów środowiska naturalnego. Program ING EKO, dostępny w stałej ofercie spółki, pozwala klientom uzyskać finansowanie na elektryczne i hybrydowe samochody osobowe, dostawcze do 3,5 t, a nawet elektryczne motocykle i skutery. Maksymalny limit finansowania w Programie ING EKO wynosi aż 700 tysięcy złotych netto. Co więcej, klienci wybierający pojazdy elektryczne zyskają na darmowej rejestracji pojazdu oraz braku prowizji. Z oferty mogą skorzystać nawet firmy dopiero rozpoczynające swoją działalność.

W ramach realizacji projektów, której priorytetem jest troska o środowisko, ING Lease sfinansował 61 hybrydowych warszawskich autobusów miejskich marki MAN Lion's City Hybrid oraz 10 stacji ładujących oferowanych przez innogy Polska, dostępnych przy CH Janki.