Fundacja Sztuki Polskiej ING wydała książkę dla dzieci

| Fundacja Sztuki Polskiej ING

„Bałwan w lodówce” to pełna humoru książka dla dzieci o sztuce, autorstwa Łukasza Gorczycy, specjalisty od sztuki współczesnej. Treść uzupełnia ponad 60 ilustracji cenionego twórcy komiksów – Krzysztofa Gawronkiewicza.

„Bałwan w lodówce” to opowieść o przygodach dwójki dzieci, Bartka i Matyldy, których tata pracuje w galerii. Wspólnie poznają artystów i ich zaskakujące pomysły, które czasem okazują się bardzo poważne, a kiedy indziej zamieniają się we wspaniałe zabawy. Artystki i artyści oprócz malowania i rzeźbienia, robią fikołki w pociągu, zapraszają sąsiadów do przejażdżki złotym autobusem, budują domki z koców i krzeseł, kręcą filmy bez kamery lub wędrują miesiącami po Chińskim Murze. A niektórzy artyści przez większość czasu nie robią nic.

- Proste historie o Bartku i Matyldzie zachęcają do odkrywania artystycznego potencjału w codziennych sytuacjach i są doskonałym punktem wyjścia do rozmów o sztuce z odbiorcą w każdym wieku. Jako Fundacji zależy nam aby przybliżyć sztukę współczesną jako przestrzeń niczym nieograniczonej wyobraźni -  bo, tak jak mówi jedna z bohaterek książki, „Wszystkie dzieci są artystami, tylko niektóre później z tego wyrastają” – powiedziała Kamila Bondar, prezes Fundacji Sztuki Polskiej ING. 

Zachęcamy do rozmów z Kamilą Bondar Zapraszamy do rozmów podczas Open Eyes Economy Summit w Krakowie, 14 listopada. w ING Meeting Point, w godzinach 14.30-15.30, gdzie będzie można spotkać się z Kamilą Bondar i porozmawiać na temat książki „Bałwan w lodówce”, o działaniach Fundacji i o samej sztuce.

„Bałwan w lodówce” to druga książka wydana przez Fundację Sztuki Polskiej ING w ostatnim czasie. Pierwsza z nich, „Sztuka w naszym wieku” to złożona z miniesejów opowieść o świecie sztuki współczesnej, bogato ilustrowana reprodukcjami dzieł współczesnych polskich artystów.

Fundacja Sztuki Polskiej ING powstała w 2000 roku. Jej celem jest wspieranie rozwoju polskiej sztuki współczesnej, m.in. poprzez tworzenie kolekcji dzieł sztuki. Obrazy, fotografie i rzeźby zakupione do kolekcji są eksponowane w biurach grupy ING. Z uwagi na publiczny charakter zbiorów Fundacja Sztuki Polskiej ING często wypożycza prace na wystawy w Polsce i za granicą, a wizerunki dzieł udostępnione są w Internecie. Oprócz kolekcjonowania Fundacja organizuje wydarzenia i warsztaty oraz wydaje publikacje poświęcone sztuce. W 2015 roku nakładem Fundacji ukazała się książka „Sztuka w naszym wieku” - złożona z mini-esejów opowieść o świecie sztuki współczesnej.

www.ingart.pl
facebook:fsping
instagram: ingpolishartfoundation