arrow-downfacebook webzamknijblad

Nowe wnioski Rodzina 500+ w ING

| Produkty i usługi
| ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski jest jednym z banków, który umożliwia klientom składanie wniosków o 500+ przez system bankowości internetowej. Od 1 sierpnia 2017 r. można również składać wnioski na nowy okres: 1.10.2017 – 30.09.2018.

Klient może uzupełnić i wysłać wniosek Rodzina 500+ z dogodnego dla siebie miejsca, bez wizyty w urzędzie. Wystarczy, że się zaloguje do bankowości internetowej Moje ING i uzupełni wniosek w specjalnej zakładce. System prowadzi klienta przez cały proces, a dane, które już znajdują się w banku, zostaną uzupełnione automatycznie.

ING Bank Śląski nie gromadzi informacji podanych przez klienta. Pełni funkcję łącznika między klientem a centralnym systemem rządowym, z którego wnioski 500+ trafiają do lokalnych urzędów. Klient drogą mailową otrzyma techniczne potwierdzenie przyjęcia wniosku przez system, a uzupełnione wnioski zostają przesłane do jednostek decyzyjnych.

Program Rodzina 500 plus obejmuje świadczenia wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko, bez względu na dochody rodziny składającej wniosek. Rodziny, które mają jedno dziecko, także mogą ubiegać się o świadczenie. W takim przypadku muszą spełnić kryterium dochodowe 800 zł na osobę w rodzinie lub 1,2 tys. zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie mrpips.gov.pl.