arrow-downfacebook webzamknijblad

ING wspiera elektromobilność

| Wyniki finansowe i informacje biznesowe
| ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski rozszerzył swoją flotę o pierwsze pojazdy elektryczne. Od kilku dni pracownicy ING mogą korzystać w pracy z elektrycznych samochodów Nissan Leaf.

Włączenie do floty ING Banku Śląskiego samochodów napędzanych silnikiem elektrycznym jest elementem polityki wspierania rozwiązań związanych z ochroną środowiska naturalnego i kształtowaniem świadomości proekologicznej wśród pracowników. W ramach pilotażu bank kupił cztery w pełni elektryczne samochody Nissan Leaf. Obecnie mogą z nich korzystać pracownicy ING w Katowicach oraz Łodzi. Jeśli potwierdzą one swą funkcjonalność w codziennym użytkowaniu, bank zamierza dołączyć do floty kolejne egzemplarze w innych miastach.

Ochrona środowiska naturalnego jest wpisana w długoterminową strategię rozwoju ING.  W grudniu tego roku bank ogłosił Deklarację Ekologiczną, zgodnie z którą w działalności biznesowej priorytetem banku są projekty realizowane w trosce o środowisko, m.in. wspierające elektromobilność. ING zapowiedział także zwiększanie swojego zaangażowania w finansowanie projektów opartych o zieloną energię.

Analitycy Grupy ING  prognozują, że do 2035 r. producenci samochodów zrezygnują z produkcji pojazdów wyposażonych w jednostki spalinowe. Do tego czasu koszty zakupu i utrzymania samochodów elektrycznych będą konsekwentnie spadać – by jak oceniają eksperci ING – w 2024 r. stać się konkurencyjne względem cen pojazdów spalinowych. Pełny raport jest dostępny na stronie Grupy ING.