Elektromobilne pojazdy ING na ESD i EKG

| Wyniki finansowe i informacje biznesowe , Akcje marketingowe i promocje , CSR
| ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski udostępni uczestnikom European Startup Days oraz Europejskiego Kongresu Gospodarczego elektromobilne pojazdy – elektryczne samochody i skutery. Tym samym bank kolejny raz zwraca uwagę na konieczność podejmowania działań w trosce o czyste powietrze.

Uczestnicy European Startup Days w Katowicach oraz Europejskiego Kongresu Gospodarczego, będą mogli skorzystać z elektromobilnych pojazdów ING już 15 i 16 maja, w godzinach od 10:00 do 17:00. Bank udostępnia 3 samochody elektryczne oraz 10 skuterów elektrycznych. Szczegóły na stoisku ING Banku Śląskiego w Spodku.

Włączenie do floty ING Banku Śląskiego pojazdów napędzanych silnikiem elektrycznym jest elementem polityki wspierania rozwiązań związanych z ochroną środowiska naturalnego i kształtowaniem świadomości proekologicznej, w tym elektromobilności.

Bank rozszerzył niedawno swoją flotę o pierwsze samochody elektryczne. Bank kupił cztery w pełni elektryczne Nissany Leaf, z których na co dzień korzystają pracownicy ING w Katowicach oraz Łodzi. Bank zamierza dołączyć do floty kolejne egzemplarze w innych miastach. Elektryczne skutery bank udostępnia w ramach partnerskiej współpracy z firmą Jeden Ślad - siecią elektrycznych skuterów miejskich.  

Ochrona środowiska naturalnego jest wpisana w długoterminową strategię rozwoju ING Banku Śląskiego. Zgodnie z Deklaracją Ekologiczną, priorytetem w jego działalności biznesowej są projekty realizowane w trosce o środowisko naturalne, m.in. wspierające elektromobilność.

Z raportu „Którym pasem zamierzamy jechać" przygotowanego przez EY i ING Bank Śląski wynika, że jeszcze przed 2023 rokiem podwoi się liczba sprzedawanych samochodów elektrycznych (EV). Jest wiele powodów takiego przyspieszenia - rozwój technologii produkcji baterii, a co za tym idzie spadek cen EV, a także rosnące wymogi środowiskowe związane z emisją gazów cieplarnianych. Eksperci EY i ING szacują, że w 2023 roku około 6% sprzedawanych aut to będą EV.

ING Bank Śląski jako Sponsor Główny wspiera Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach oraz imprezę towarzyszącą European Startup Days, których tegoroczna edycja koncentruje się między innymi na tematach eko. Dla wszystkich, którzy 15 i 16 maja nie mogą być w Katowicach transmisja z ESD na www.ingbank.pl/startup2018