Najlepiej robić swoje! – w nowej kampanii ING wspiera młodych w realizacji ich pasji

| Akcje marketingowe i promocje
| ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Najlepiej robić swoje! – to myśl przewodnia najnowszej kampanii ING Banku Śląskiego skierowanej do osób w wieku 18-26 lat. Bank proponuje młodym wsparcie w realizacji ich pasji i aplikację Moje ING mobile z Kontem MOBI.

Młodzi Polacy mają wiele ekscytujących pasji i niezwykłą potrzebę samorealizacji. Chcą robić rzeczy użyteczne i zdobywać doświadczenia przydatne w przyszłości. Niestety często deklarują, że czują się niezrozumiani - szczególnie przez starsze pokolenia, które wychowały się w innych czasach i nie zawsze potrafią zaakceptować nowe aktywności młodych.* ING jest bankiem, który wspiera ludzi w samorealizacji i daje narzędzia do podejmowania mądrych decyzji finansowych. Stąd pomysł na kampanię, która zachęca do odwagi w realizacji nawet nietypowych pasji. Wsparciem narzędziowym od ING jest aplikacja mobilna z Kontem MOBI, które jest dopasowane do stylu życia młodych - powiedziała Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.  

Chcemy, aby idea kampanii stała się nośna nie tylko wśród młodych. Liczymy, że zainspiruje starsze  pokolenia do otwarcia się na pasje młodzieży, bo to w niej drzemie ogromna twórcza energia naszego kraju. Młodzi bez kompleksów wyznaczają trendy, tworzą nowe zawody i rozwijają cyfrowe kompetencje, tak bardzo potrzebne teraz na rynku pracy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla młodych bankowość nie jest celem samym w sobie. Musi być dopasowana do ich stylu i tempa życia. Młodzi robią wiele rzeczy jednocześnie, nie lubią nudy i kolejek.  Dlatego stawiamy na aplikację mobilną i specjalną ofertę konta, które pozwolą młodym bankować w międzyczasie, a energię przeznaczać na realizowanie siebie. - kończy Barbara Pasterczyk.

Młodzi mogą korzystać z funkcji aplikacji Moje ING mobile, które pomogą im w prosty sposób rozliczać się ze znajomymi i kupować w internecie. Dzięki specjalnej klawiaturze Moje ING mobile, płatność w internecie czy przelew na telefon może teraz odbyć się jeszcze szybciej - bez opuszczania przeglądarki lub komunikatora. Mogą też kupować doładowania multimediów w aplikacji – wygodnie, bo bez podpinania karty do usługi abonamentowej. Bank rozszerzył też swoją ofertę kont osobistych o konto Mobi dla klientów do 26 roku życia. Wyróżnia je brak opłat za użytkowanie karty (bez warunków) oraz nielimitowana liczba wypłat z obcych bankomatów przy użyciu kodów BLIK.

*Źródło: raporty z badań wykonanych na zlecenie ING Banku Śląskiego: ING LEON – GenereationY Banking Audit, Y&Lovers, marzec 2018 oraz „Młodzi inaczej – raport kulturowy, Królicza Nora, marzec 2018 r.

Szczegóły kampanii:

Tytuł kampanii: Najlepiej robić swoje
Start kampanii: 13.08.2018 roku

Narzędzia:

Spoty internetowe: https://www.youtube.com/watch?v=NG155NGG-IQ

Kampania w internecie: promocja dedykowanego video, kampania typu display, mobile i intensywna komunikacja w social media

Kreacje: GONG

Media: Mullen Lowe Media Hub