Kolejny TEDx z ING już wkrótce

| Akcje marketingowe i promocje , CSR
| ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Już 8 września w centrali ING Banku Śląskiego na ul. Sokolskiej 34 w Katowicach odbędzie się trzecia edycja TEDxKatowiceSalon dedykowana usługom i produktom z przedrostkiem–eko. Wydarzenie pt: „Mity eko / don't panic it's organic” będzie też dostępne w livestreaming’u na fanpage’u TEDx.

Wartość rynku produktów ekologicznych w Polsce to obecnie blisko miliard złotych. Temat coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, dlatego kolejny TEDxKatowiceSalon również popłynie z nurtem –eko. Prelegenci podzielą się z nami swoimi ideami o tym, co możemy zrobić, żeby zapewnić lepsze życie naszym dzieciom i wnukom. Razem z prelegentami poszukamy prawdziwych pomysłów na zdrową przyszłość dla nas i naszej planety. Na scenie inspirować będą:

  1. Adam Heńdek - wynalazca i naukowiec posiadający równocześnie ponad 30-letnie doświadczenie jako przedsiębiorca w Polsce i Niemczech. Za swoje dokonania w zakresie technologii recyklingu otrzymał liczne nagrody.
  2. Marcin Rotkiewicz - dziennikarz naukowy, od 2001 roku pracuje w tygodniku „Polityka”, wcześniej między innymi w „Gazecie Wyborczej”, PAP i „Newsweeku”. Absolwent dziennikarstwa i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim oraz stypendysta Knight Science Journalism Program w Massachusetts Institute of Technology (USA).
  3. Edwin Wintermute - pracownik naukowy CRI w Paryżu. Jego zainteresowania badawcze obejmują biologię starzenia się, gruźlicę, fotobiologię i edukację online. Posiada tytuł doktora nauk biologicznych z Harvard University.
  4. Magdalena Cielenga-Wiaterek - Od ponad 9 lat prowadzi wegetariańskiego bloga kulinarnego „Zielenina”. Autorka trzech książek kulinarnych. Zwolenniczka minimalizmu i prostoty w kuchni i życiu.
  5. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska - mikrobiolog, popularyzator nauki, adiunkt w Katedrze Biotechnologii Środowiskowej Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Śląskiej. Dyrektor Centrum Popularyzacji Nauki PŚ. Zawodowo zajmuje się złożonymi zbiorowiskami bakteryjnymi i ich wykorzystaniem w biotechnologii.
  6. Piotr Horzela - przyrodnik, podróżnik, prelegent. Wychowany w leśniczówce na Pomorzu, ukończył studia na wydziale leśnym w Warszawie. Od dwóch lat rozwija kanał przyrodniczy na YouTube. Aktualnie współtworzy siedmiomiesięczny projekt „Las w Nas”, w ramach którego na siedem miesięcy przeprowadził się do Puszczy Knyszyńskiej

O wartości konferencji i prezentacji TEDx można się przekonać, przeglądając bibliotekę wystąpień na stronie internetowej organizacji. To baza tysięcy filmów, przedstawiających wykłady bardzo interesujących osób. Każdy z nich trwa około 18 minut - tyle wynosi limit, którego przestrzegać muszą mówcy. Uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać i wymienić się doświadczeniami z prelegentami w kuluarach.

Osoby, które nie będę mogły uczestniczyć w wydarzeniu, mogą je śledzić na stronie wydarzenia i FanPage’u TEDx.

ING Bank Śląski jest partnerem spotkań TEDxKatowiceSalon, które odbywają się w siedzibie banku na ulicy Sokolskiej 34 w Katowicach. To już trzecie spotkanie organizowane wspólnie z bankiem, na następne zapraszamy

  • 24 listopada 2018 r. - Główne wydarzenie - Gra w kulkę (Marble game).