ING Bank Śląski liderem rankingu „Gwiazdy Bankowości”

Nagrody i wyróżnienia,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski po raz czwarty zdobył nagrodę główną i tytuł „Gwiazdy Bankowości”, przyznawanej za całokształt działalności. Ranking, w którym nagradzane są najlepsze banki komercyjne za poprzedni rok, został przygotowany przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej oraz PwC.

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna: „W tym roku o wygranej Śląskiego zdecydowało pierwsze miejsce w zestawieniu stabilności i druga pozycja w ocenie relacji z klientami. Zwycięski bank należy również do liderów efektywności w naszym sektorze bankowym.”

ING Bank Śląski zajął pierwsze miejsce w kategorii „Gwiazda stabilności”. Na wynik złożyły się m.in. ocena struktury bilansu, niespłacanych należności oraz wskaźników kapitałowych. Bank wypadł najlepiej, jeśli chodzi o poziom kapitałów, ale też udział kredytów w sumie bilansowej i udział wyniku prowizyjnego w przychodach.

W kategorii „Gwiazda relacji z klientem” ING zajął drugie miejsce. To wynik internetowej ankiety przeprowadzonej wśród klientów, w której oceniali swój bank pierwszego wyboru.

Bank zajął trzecie miejsce w kategorii Gwiazda Efektywności. O pozycji banku zadecydował przede wszystkim osiągnięty w zeszłym roku wysoki zwrot kapitału. W tej kategorii oceniono również wysokość marży odsetkowej i prowizyjnej oraz koszty ryzyka.

W tegorocznej edycji rankingu „Gwiazda Bankowości” udział wzięło 12 banków uniwersalnych. O pozycji danej instytucji w konkursie zadecydowały: dane finansowe i biznesowe banków za 2018 i 2017 rok, na podstawie których oceniono dynamikę, stabilność oraz efektywność banków, wyniki ankiet uzupełnionych przez banki i przeprowadzone wśród klientów oraz ocena kapituły.