Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w ING Banku Śląskim

| CSR
| ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Pracownicy ING Banku Śląskiego zdecydowali o zorganizowaniu kolejnej akcji krwiodawstwa. Akcja odbyła się dzisiaj - tym razem w Katowicach.

Akcja honorowego oddawania krwi przez pracowników Banku odbyła się 23 maja b.r. w centrali ING Banku Śląskiego przy ul. Sokolskiej 34. W godzinach 9.00 - 12.00 w atrium budynku, dostępne były specjalistyczne stanowiska ambulatoryjne, przy których można było oddać krew. Akcję przeprowadziła ekipa medyczna z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem - ponad 40 pracowników banku oddało blisko 20 litrów krwi!

Akcje krwiodawstwa wpisały się już na stałe w społeczne działania Banku. Obecna jest ósmą akcją krwiodawstwa organizowaną wśród pracowników Grupy ING w Polsce, w tym piątą w Katowicach. W poprzednich krew oddało ponad 300 pracowników.

Akcje krwiodawstwa są jednymi z wielu działań, jakie prowadzi Bank w celu ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Korporacyjna odpowiedzialność społeczna jest fundamentalną częścią działań ING Banku Śląskiego a działająca Fundacja ING Dzieciom od lat wspiera placówki opieki zdrowotnej i pomocy społecznej.