facebook webzamknijblad

ING Bank Śląski głównym partnerem Paczki Biznesu

| CSR
| ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski wspiera najnowszy program Stowarzyszenia Wiosna. W ramach Paczki Biznesu wolontariusze przeszkoleni z obszaru zarządzania finansami osobistymi będą współpracować z potrzebującymi rodzinami.

Paczka Biznesu to nowy program, który rozwinął się na bazie Szlachetnej Paczki. Ma za zadanie kształtować mentalność biznesową u osób i rodzin będących w potrzebie, w taki sposób, aby stały się samodzielne finansowo. Podstawą programu jest założenie, że każdy człowiek ma potencjał, żeby zarabiać więcej i lepiej radzić sobie w życiu.

- Wspieramy Paczkę Biznesu, bo wierzymy, że w ten sposób możemy realnie pomóc rodzinom, które takiej pomocy potrzebują. Jestem przekonany, że dzięki mądrej pomocy mogą one nauczyć się jak zarabiać więcej i wydawać racjonalnie. Każda zmiana zaczyna się od małego kroku. Cieszę się, że będziemy mogli wspierać rodziny na drodze do większej zaradności finansowej. W taki sposób nasze hasło Liczą się ludzie realizujemy w konkretnym programie z doświadczonym partnerem – Stowarzyszeniem Wiosna – powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.

Program składa się z dwóch etapów:

1)     Szkolenia dla Trenerów i wolontariuszy – to szkolenia stacjonarne oraz  e-learning z zakresu zarządzania finansami domowymi i z obszaru rozwoju osobistego, w których weźmie udział 9 tys. wolontariuszy Stowarzyszenia Wiosna.

2)     Spotkania z rodzinami - wolontariusze przekażą potrzebującym wiedzę zdobytą na szkoleniach. Ich rolą będzie zainspirowanie rodziny do zmiany myślenia o sobie, o zarabianiu i o pieniądzach. 

Wolontariusze Paczki Biznesu przeszkolą ok. 3 tys. rodzin w 2017 roku. Koordynatorem projektu Paczka Biznesu jest Stowarzyszenie Wiosna, którego założycielem i prezesem jest ks. Jacek Stryczek. Więcej na www.wiosna.org.pl